صبح نخست

مایکل لدین : مجنون افسانه پرداز آمریکایی و پروژه تجزیه طلبی در ایران

Posted in سیاست و اجتماع by Hatef Khaledi on اکتبر 14, 2009

خبر همه جا می پیچد. دیوانه ای به نام دکتر مایکل لدین ، متخصص امور خارجه آمریکا در ایتالیا و روابط آمریکا و چین ، متخصص امور خاور میانه ، تروریسم و ایران، مشاور اسبق امنیت ملی امریکا و دارنده کرسی دانشگاهی American Enterprise Institute می نویسد که خبرهایی از ایران به او رسیده است که دقایقی پیش حال رهبر انقلاب به وخامت گذاشته است و ایشان به کما فرو رفته اند (+) .  مایکل لدین همان افسانه پرداز دیوانه و مضحکی است که شایعه مشابهی از بیماری سرطان آیت الله خامنه ای را در سال 2006 نقل محافل معاند کرد (+)  . لدین در جعل سند و سندسازی نیز دستی بر آتش دارد. او همان کسی است که در سند سازی و جعل اسنادی که مدعی است صدام حسین در نیجر کیک زرد خریده است شریک می باشد.

مایکل لدین کسی‌ است که طرح براندازی جمهوری اسلامی را از طریق ایجاد آشوب‌های قومی در سال ۲۰۰۴ به سازمان سیا پیشنهاد داد و در همین راستا یک کنفرانس در اکتبر ۲۰۰۵ در واشنگتن دی سی‌ به نام «اقوام ایرانی‌» بر گزار کرد و با سران گروهک‌های تجزیه طلب و قاچاقچی در مرز‌های ایران هم آهنگ شد تا با عوامل آنها ارتباط برقرار کند (+).بر اساس این طرح ارتش آمریکا ؛ مارین‌ها به تجهیز و آموزش گروهک‌های تجزیه طلب در اطراف ایران پرداختند و متعاقب  آن در فوریه ۲۰۰۶ اولین اثر پروژهٔ نا امنی‌ در ایران از طریق آشوب‌های قومی با یک رشته بمب گذاری در اهواز که منجر به کشته و زخمی شدن ۳۰ هموطن از قومیت‌های مختلف لر و عرب و فارس شد ، در ایران پدیدار گردید. حرکت بعدی از طرف جندلله بود که در مارس ۲۰۰۶ جادهٔ زابل به زاهدان را به تسخیر خود در آورد و تمام کسانی‌ که از جادهٔ عبور میکردند را متوقف و بعد از جداسازی گروههای شیعه از سنی ، شیعیان را سر بریده و آنها را به رگبار بستند . متعاقب این تحریکات حملات پژاک آغاز شد و به موازات آن تحریک آذری‌های ایران به خاطر یک کاریکاتور.

آنچه در نوشته کوچک و مختصر بالا رفت ، فرای توصیف احوال مجنون آشفته و ژاژخوایی چون مایکل لدین و افشای بی رنگی شایعات دروغین و کذب وی ، تذکره ای است بر این حقیقت که پروژه براندازی جمهوری اسلامی از طریق گروهک های معاند جدایی طلب هم اکنون به موازات جنبش سبز در ایران جاری است و سخنان رهبر انقلاب در چالوس آنجا که فرمودند :

دشمنان به دنبال تجزيه ايران و تسلط بر ملت بودند و ميخواستند جمهوري اسلامي را به بيكفايتي متهم كنند اما خداي متعال به دهان آنها زد (+)

نیز به درستی موید این مطلب است.

Advertisements

24 پاسخ

Subscribe to comments with RSS.

 1. ناصر رضوانی - تورنتو said, on اکتبر 15, 2009 at 8:28 ب.ظ.

  لابد اون کاریکاتور رو هم خود مایکل لدین در روزنامه ایران کشیده!

  • سیامک said, on اکتبر 16, 2009 at 5:03 ق.ظ.

   نخیر ولی فاخته زمانی در کانادا بدش نیمد!

  • سام said, on سپتامبر 14, 2010 at 5:01 ق.ظ.

   در اون کاریکاتور چرا سوسکه فارسی حرف زده ایرادی نیست؟ نه منه تکه کلام تهرانی ها شده ربطی به توهین به ترکها نداره. اما تجزیه طلبها دوست دارن بهره برداری کنن از این موضوع

 2. Ghalam said, on اکتبر 15, 2009 at 9:14 ب.ظ.

  خوب بقیه اش؟لابد موسوی کروبی‌ هم تو اون کنفرانس بودند؟یا شایدم این بنده خدا خودش اومده صندوق های آرا را دزدیده گذاشته تو یه خراب تو شیراز؟بیشتر فکر کن ببین به چه نتایج دیگه ای میرسی‌!

 3. ? said, on اکتبر 15, 2009 at 9:43 ب.ظ.

  Ta kay jirekhore rahbar hastin shoma ashghalye avazi. dare sag mimire dige.

 4. حالا said, on اکتبر 15, 2009 at 10:00 ب.ظ.

  ادامه اين داستان چيه؟مرد حسابي مثل اينكه مغز خر خوردي اين جور چرت وپرت هارو

  فقط تو وامثال تو باور ميكنند كه مستضعف فكري هستند لازمه يه كم مطالعه بكني

  مطالعه ميگم نه آثار مجلسي و اون مردك كليني رو.اين خروش وخيزش عمومي خواب و خور و

  ازتون گرفته دلم براتون ميسوزه واسه اينكه براي مردن هم جايي پيدا نميكنيد راستي تو آئينه

  خودتو نگاه ميكني از خودت خجالت نميكشي؟تف به صورتت بنداز رهبر فرزانت هم كه داره گور به گور ميشه چه چشني ميگيريم ما

 5. حالا said, on اکتبر 15, 2009 at 10:08 ب.ظ.

  13 آبان 16 آذر تاسوعا عاشورا دهه زجر و بالاخره چهارشنبه سوري

  يه سوري براتون بگيريم كه استخوناي امامتون تو گور زوزه بكشه

 6. jers said, on اکتبر 15, 2009 at 10:29 ب.ظ.

  doste aziz harfat ta bazi jahash doroste ama kafie ye zare tafakor koni ta bebini che balaei daran sare in melat miaran ba in nadonam kariashon khob inha daran tori raftar mikonan ke tamame jahan bar alayheshoe shodan

 7. امید said, on اکتبر 16, 2009 at 1:43 ق.ظ.

  بر فرض که آنها برنامه تجزیه ایران را داشته باشند، این اقتدار و زیرکی سردمداران ایران است که باید کشور را حفظ کند. ما هم از پژواک و جندالله خوشمان نمی آید ولی نفهمی و خودکامکه گی این سران است که حالا فرصت به دست امثال جندالله می دهد نه راه سبز. ما چیز زیادی نمی خواهیم ، ما رای خود را می خواهیم. در ضمن، گناه تجزیه ایران سابق به ایران کننونی به گردن شاهان بی غیرت قاجار است نه روسیه و انگلیس. از ماست که بر ماست. ما اگر امروز ساکت بنشینیم ، فردا این بی ریشه های دزد همین حق نفس کشیدن را هم از ما خواهند گرفت. اگر دلتان برای تجزیه ایران می سوزد تنها را چاره یک رفراندم واقعی (نه از مدل احمدی نژادی) است. به امید ایران آباد و آزاد.

  • سیامک said, on اکتبر 16, 2009 at 5:02 ق.ظ.

   اتفاقا دولت خودش می خواد که این اختلافات پیش بیاد. مایکل لدین و همه تجزیه طلبها به کمک دولت آمدن برای سرکوب جنبش یکپارچه سبز

 8. امیر سعید said, on اکتبر 16, 2009 at 4:23 ق.ظ.

  کدوم الاغی تو رو تو بالاترین دعوت کرده؟
  تو که خیلی تابلو هستی بابا

 9. سیامک said, on اکتبر 16, 2009 at 5:00 ق.ظ.

  کاملا درسته. مایکل لدین این پروژه را دنبال می کند و سایتهای تجزیه طلب مخصوصا امثال فاخته زمانی در کانادا با او در ارتباطند. جمهوری اسلامی هم بدش نمیاد در این شرایط به این اقدامات دامن بزند چون اتحاد مردم را می خواهد از بین ببرد

 10. hamoon said, on اکتبر 16, 2009 at 6:36 ق.ظ.

  آخه بی سواد،اقوام ایرانی یعنی چه؟اعراب،ترکها،ترکمنها،کردها و بلوچا ایرانی هستند؟؟؟یا خود شما برای توجیه اشغالگری و نژادپرستیتان این کلمه را ساخته اید؟؟؟در ضمن این اقوام هیچکدام تجزیه طلب نیستند،بلکه استقلال طلب هستند که توسط شما فارسها گرفته شده.

  • ammo vahid said, on اکتبر 16, 2009 at 8:03 ق.ظ.

   fuckoff

  • سام said, on سپتامبر 14, 2010 at 5:03 ق.ظ.

   باید هم تجزیه طلب ها آتیش بگیرن. تف به ذات تجزیه طلب. تف به وطن فروش

 11. hamoon said, on اکتبر 16, 2009 at 6:39 ق.ظ.

  در ضمن من با جناب امید موافقم به شرط اینکه ایشان واقعا به دموکراسی و رفراندم معتقد باشند،بله یک رفراندم برای اینکه اقوام چه میخواهند.نه برای پاک کردن مسئله اشغالگری شما.

 12. پرنده سبز said, on اکتبر 16, 2009 at 8:14 ق.ظ.

  رژیم ایران دلیل خودکامگی و ترس به سرکوب متوسل شده و درست بهمین دلیل هم هروز کسی را مثل لولوی سر خرمن برای بهانه گیری میتراشد تا سرکوب توجیه کند امروز این لولوی سرخرمن مایکل لدین است از اینها که بگذریم آمریکا خودش بزرگترین جنایتکار قرن است از طرفی اوباما در مصر به آزادی و دمکراسی سوگند از طرفی به معامله پشت پرده با جنایتکاران و همپالکیهای خود در تهران میپردازد؛ را ملت ایرام مشخص است جنبش سبز هم بهانه ای برای سرنگونی حاکمیت فاسد است.

 13. یوسف said, on اکتبر 16, 2009 at 9:42 ق.ظ.

  اینکه اقوام ایرانی در حال فاصله گرفتن از هویت ایرانی هستند و در پی ملیت قومی خودشان افتاده اند ربطی به مایکل لیدن و توطئه امپرایالیسم و صهیونیسم بین الملل و امثال اینها ندارد اینگونه تجزیه و تحلیل کردن مسائل و مشکلات از ذهن بیمار و مالیخولیایی مسئولین نشات گرفته، شما از هویت ایرانی چه باقی گذاشته اید که توقع دارید اقوام، هویت ایرانی داشته باشند کشوری که شما ادعا می کنید تازه تاسیس است ( بهمن 57 ) نه گذشته دارد نه آینده ای برای آن متصور است، وضع حالش هم که این است، منابع و ثروتهای زیر زمینی استانها توسط پایتختی دوردست تصاحب می شود و قطره ای از آن به مردم استانها نمی رسد ، به عنوان مثال خوزستان درامد ایران را تامین می کند و خودش تا مدتی دیگر به سرزمینی خشک و بی آب و علف و غیرمسکونی تبدیل می شود پول نفتش می رود تهران و آبش هم می رود قم .
  وضع فرهنگی اسف بار است مردمی که به قومیتهای ایرانی می شناسیمشان برای قرنها به زبان مادری خود سخن گفته اند و نوشته اند و با آداب و رسوم محلی خود زندگی کرده اند لیکن همیشه خود را ایرانی دانسته اند و زبان رسمی و اداری شان همیشه فارسی بوده حال چه شده که دولت جمهوری اسلامی سخن گفتن و آموزش زبانهای محلی ایران را خلاف امنیت ملی خود می داند نمی دانم ، همینطور در مورد مذهب بسیاری از اقوام ایرانی سنی مذهب هستند و حکومت در عین توهین به عقاید مذهبی اهل سنت فشار بسیاری نیز بر آنان وارد می کند با این اوصاف چه توقعی که اقوام ایرانی احساس زندگی در یک کشور اشغالی را پیدا نکنند دارید ، یک بار هم که شده فکر کنید چه اشتباهی کرده اید که کار به اینجا کشیده، تمام عمرتان به کشف توطئه دشمنان گذشت به خاطر خدا یک بار هم به خودتان نگاه کنید .

  • سام said, on سپتامبر 14, 2010 at 5:05 ق.ظ.

   مایکل لدین این توهم را به وجود می اورد که اقوام ایرانی در حال فاصله گرفتن هستند. این توهم از طریق کار رسانه ای بوجود می آید. کار رسانه ای هم از طریق فشار.

 14. آریو said, on اکتبر 16, 2009 at 11:10 ق.ظ.

  ببین اینجا چه میبینم! یک درباری ثروتمند. بله… بله.

 15. لینکهای ایران said, on اکتبر 17, 2009 at 7:41 ب.ظ.

  سلام
  به فکر ساخت یک دایرکتوری هستم برای جمع آوری لینهای با ارزش کمک کنید.
  برای ارسال لینکهای خود و یا دیگران وارد وبلاگ من بشین و بنویسید.
  http://chaei.persianblog.ir

  (سایتها – وبلاگها – انجمنها – فیدها – ار اس اس ها – کانالهی ویدیو مانند یوتیوب – کانال های عکس مانند فلیکر – کانالهای فرندفید – کانالهای تویتر – تلوزیون ها – رادیوها )

  اینکهای ایران:
  http://www.netvibes.com/iran-links#Home_page

  اگر امکانش هست در وبلاگ خودتون درباره این دایرکتوری بنویسید

 16. سارا said, on اکتبر 22, 2009 at 8:29 ق.ظ.

  البته بیراه هم نگفتند.
  در این که حال رهبر فرزانه مساعد نوده که شک نیست.
  این 2-3 روزه جهره اش رو ندیدی؟؟؟

 17. مهدي غفاري said, on دسامبر 6, 2009 at 9:54 ق.ظ.

  سلام.

  در راستاي مبارزه با فرقه هاي ضاله و گروهکهاي تجزيه طلب فعاليت داريم.

  لطفا راهي را به ما نشان دهيد تا از اخبار فرقه ها و گروهکها در سايت شما خبردار شده و آنرا در بخش اخبار وبلاگ نسل افتخار آفرين به نمايش بگذاريم.

  کميته هاي مردمي مبارزه با فرقه هاي ضاله و گروهکهاي تجزيه طلب.

  ممنونم.


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: