صبح نخست

13 گروه تروريستي خطرناک ايراني رابهتر بشناسيم

Posted in سیاست و اجتماع by Hatef Khaledi on ژوئیه 13, 2011

1.گروه شیخ خزعل :

این گروه در زمان رضاخان فعال شد و در خرمشهر به انجام اقداماتی شنیع و تجزیه طلبانه تحت لوای ارباب بریتانیایی اش پرداخت.
این گروه در ان زمان قصد داشت با علم کردن بحث عرب و فارس در خوزستان و با توجه به اینکه بخش اعظمی از بودجه سالانه ایران از طریق نفت خوزستان و پالایشگاه آبادان تامین می شد این بخش عزیز میهن را از ایران جدا کند که در این امر به شدت ناکام ماند.
وی چندین قتل کور را بوسیله عوامل مزدورش در خوزستان انجام داد که با عصبانی شدن رضاخان از این موضوع و لشکرکشی به خرمشهر به شدت سرکوب شد و عواملش تارومار گردیدند و شیخ خزعل نیز به کرج که در آن زمان روستایی کوچک بود تبعید گردید.

2.گروه جعفر پیشه وری:

این گروه نیز در اوایل دوره شاهنشاهی محمدرضا پهلوی با سواستفاده از حمایت شوروی علم تجزیه طلبی در آذربایجان برداشت که با عدم تبعیت از اخطار دولت مرکزی مبنی بر کنارگذاشتن اسلحه با حمله نظامی بسیار خونینی که در بعضی روایات بیش از 30 هزار کشته داشته است سرکوب گردید.

3.گروه چریک های فدایی خلق:

این گروه که اعتقاداتی عجیب و کمونیستی مآب داشتند قصد براندازی شاه در دهه 50 را داشتند که توسط ساواک شناسایی و متلاشی گردیدند.از اقدامات این گروه اخبار قابل توجهی در دست نیست ولی از این گروه جز نام چیزی باقی نمانده است.علی اصغر حاج سید جوادی از رهبران ان بوده است.

4.مجاهدین خلق: (منافقین)

این گروه که توسط سه دانشجوی صنعتی شریف در اواخر دهه چهل تشکیل شد و عمدتا به کار ترور مستشاران نظامی آمریکایی مقیم ایران و نیز بعضی مسئولین درجه 2 و 3 رژیم گذشته مشغول بود در سال 1350 توسط ساواک شناسایی و تمامی کادر آن دستگیر شدند و اعدام گردیدند.
از بین آنها فقط مسعود رجوی که آدرس بقیه را ساواک لو داده بود از اعدام عفو شد و به حبس ابد محکوم گردید.
عوامل باقیمانده بعد از این ضربه سنگین و خردکننده ساواک به نجف و به دیدار امام خمینی رفتند که امام خمینی بعد از همان دیدار اول آنان را رد نمودند و چندی بعد این گروه در بیانیه ای رسمی خود را مارکسیست نامید.
رجوی در 30 دی 57 از زندان ازاد شد و به جمع آوری عوامل خود پرداخت.انقلاب پیروز شد و مجاهدین در انتخابات مجلس اول شرکت کردند و چند کرسی به دست اوردند.
رجوی تلاش کرد که در انتخابات ریاست جمهوری شرکت که تایید نشد سپس به حمایت از ابوالحسن بنی صدر(بزرگترین خائن به ارتش و سپاه در اوایل جنگ)پرداخت و به او نزدیک شد.
بعد از شکستهای پی در پی نیروی های ایران در 9 ماه اول جنگ امام خمینی بنی صدر را از فرماندهی ارتش عزل کرد و در 30 خرداد 60 عوامل مجاهدین در تهران به شورش و اوباشگری و غارت اموال عمومی و تجاوز به نوامیس مردم پرداختند که با حضور مقترانه سپاه سرکوب شد.
رجوی و بنی صدربا همراهی سرهنگ خلبان معزی خلبان مخصوص جت شاهین شاهنشاهی با لباس زنانه به پاریس گریختند.
مدتی بعد بین رجوی و بنی صدر اختلاف افتاد و رجوی دختر بنی صدر را طلاق داد.و مریم عضدانلو ملقب به مریم رجوی را به زور از شوهر قانونی اش مهدی ابریشمچی گرفت و در ازدواجی عجیب و تاریخی و نامشروع که ان را ازدواجی در راه تعالی اهداف سازمان مجاهدین خلق نامید مریم همسر مسعود شد.

در 6 تیر 60 در مسجد ابوذر تهران با انفجار بمب در مسجد ابوذر به جان آیت الله خامنه ای سوءقصد کردند و ایشان به شدت زخمی شد و بخشی از بدن ایشان برای همیشه از کار افتاد.
در همان روز به جان آقای رفسنجانی سوقصد کردند که با فداکاری همسر باهوششان خانم عفت مرعشی نجات یافت.
در 7 تیر 60 مقر حزب جمهوری اسلامی منفجر شد و سید محمد بهشتی به شهادت رسید.
در 8 شهریور 60 دفتر نخست وزیری منفجر شد و رجایی و باهنر شهید شدند.
با گسترش ترور ها امنیت شهری تهران به سپاه و بسیج واگذار شد و در مدت کوتاهی با اطلاعات مردمی تمامی خانه های تیمی منافقین کشف و همگی دستگیر شدند.
در سنگین ترین حمله به ستاد مرکزی منافقین در تهران که موسی خیابانی و اشرف رجوی مرد شماره دو و زن شماره سه سازمان در ان بودند تمامی عوامل ان به هلاکت رسیدند و عده ای نیز دستگیر شدند.
وبعد از این منافقین ارام آرام ستاد خود را به عراق منتقل کردند و با انواع و اقسام خیانت ها به ارتش وسپاه ایران اسرار نظامی ایران را به عراقیها می دادند.
اگر موشکی به تهران شلیک می شد به عراق خبر می دادند که موشک کجا فرود امده است.
آمار نیروهای ایران-ترورهای کور و…از دیگر جنایات انهاست.
در آخرین روزهای جنگ نیز با پشتیبانی هواپیماهای عراقی از طریق کرمانشها به ایران حمله ور شدند که با فرمان امام و هجوم سیل آسای ارتش – سپاه –بسیج و نیروهای مردمی که بالغ بر 100 هزار نفر بودند و نیز بمباران سنگین منافقین با فانتوم ها وهلی کوپترهای توپدار و موشکباران بوسیله توپخانه ارتش و حمله تمام کننده و نهای بسیجیان تار و مار گردیدند و 5 هزار نفر از انان کشته-زخمی-اسیر شدند.رجوی نیز مخفیانه باز هم به عراق گریخت.بعد از جنگ نیز در سال 73 حرم مطهر امام رضا را بمب منفجر کردند که چندین کشته و زخمی در پی داشتسپس به درگیری های محدود مرزی پرداختند که با هوشیاری ارتش و سپاه ناکام ماند
در سال 77 نیز به خمپاره اندازی به مراکز حساس تهران نمودند که با هوشیاری وزارت اطلاعات ظرف چند هفته تیم تروریسی انها تلاشی گردید.
در21 فروردین 78 در اقدامی ناجوانمردانه که لکه ننگی بر پیشانی چرکین این گروه ماند.امیر سرفراز ارتش ایران که عاشق ایران و ایرانی بود و دهها عملیات زمان جنگ را طرحی کرده بود و بسیاری از طرح های وی نیز هم اکنون از تز های نظامی روز هستند و حتی ایشان در بین نظامیان خارجی نیز معروف و قابل احترام بودند.
یعنی سپهبد شهید علی صیاد شیرازی را با شلیک ده ها گلوله توسط یک تروریست در پوشش رفتگر شهرداری به درجه رفیع شهادت نائل کردند.
شهادت این عزیز که نامش در تاریخ ایران جاودانه خواهد ماند و همچنان می درخشد در انتقام این گروه از طراحی عملیات مرصاد توسط ایشان صورت گرفت.
در تشییع پیکر ایشان هزاران ایرانی شرکت کردند و آیت الله خامنه ای بر تابوت ایشان بوسه زدند و تا چند روز چهره ایران از فقدان این عزیز مغموم بود.
هر ساله در سالروز شهادت ایشان مراسمی در مسجد ستادکل نیروهای مسلح برگزارمی شود.
با این ترور موج حفاظتی در کشور تشدید شد و استراتژی اطلاعاتی ایران به کشف هسته های این گروه و منفعل کردن ان معطوف شد و بحمدالله در 10 سال اخیر ضریب امنیتی کشور بسیار بالا رفته و دگر ترور خاصی مشاهده نگردید.
این گروه با این برخورد قاطع وزارت اطلاعات در خاک عراق زمین گیر شد تا اینکه در فروردین 82 با حمله امریکا به عراق دچار فروپاشی سازمانی گسترده گردید و بسیاری از کادرهای ان از ان جدا شدند و باقیمانده انها نیز به پاریس رفتند.
هم اکنون حدود 2000 منافق در پادگان اشرف در استان دیاله عراق و در 100 کیلومتری شمال شرقی بغداد مستقرند که بنابر اعلام صلیب سرخ وضعیت بسیار وخیمی دارند.
مسعود رجوی نیز حدود6 سال است در هیچ جا دیده نشده است و گهگاهی به ارسال بیانیه از پایگاه مخفی اش می پردازد.
می گویند وی در پایگاه نظامیان امریکایی در فرودگاه بغداد و یا پایتخت اردن دیده شده است.
برخی منابع نیز از مهاجرت او به پاریس خبر دادند.

بله دوستان این است سرنوشت کسانی که به میهن خود خیانت کنند و در نهایت به ذلت کشانده می شوند.

5.گروه فرقان:
این گروه نیز که دیگر اثری از ان باقی نمانده است یک گروه افراطی با اعتقاداتی عجیب و غریب بود که در اوایل انقلاب به ترور رهبران نظام از جمله استاد مطهری و سپهبد شهید قرنی رییس ستاد ارتش پرداخت.

6.گروه کومله:
گروهی تجزیه طلب و تروریستی و کمونیستی که داعیه جدایی کردستان از ایران را داشته و دارند و در سال 1365 در حمله سنگین و کوبنده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شکست سختی خوردند و عواملش به اروپا و امریکا گریختند.هم اکنون نیز بعضی اقدامات پراکنده انجام می دهند که با هوشیاری سپاه و وزارت اطلاعات در دم خفه می شود.

7.حزب دمکرات کردستان:
این گروه که در سال 57 و چند روز پس از پیروزی انقلاب به سرکردگی فردی مزدور و خائن به نام عبدالرحمان قاسملو پادگان ارتش در مهاباد را غارت و دهها تانک و توپ و سلاح را به یغما برده بود به دولت مرکزی اعلان جنگ داد.
بازرگان هیاتی به نام حسن نیت را به سنندج و مهاباد فرستاد.درخواست قاسملو غیر قابل پذیرش بود و خواستار جدایی کردستان از ایران عزیز بود.
سرانجام در 28 مرداد 1358 امام خمینی در فرمانی تاریخی به تمامی ارتشیان-چاسدارن و نیروهای مردمی از سراسر کشور علیه این گروه تجزیه طلب فتوای جهاد دادند.
خلخالی با پروازی مستقیم از تهران به سنندج رفت و در همان لحظه ورود در فرودگاه سنندج تعدادی از عمال کمونیست و جدایی طلب را تیرباران کرد.
هزاران ایرانی از سراسر کشور و به خصوص تهران-اصفهان و یزد و بخش عظیمی از لشکرهای ارتش مانند 64 ارومیه-28 کردستان-81 کرمانشاه و جنگنده های نیروی هوایی و بالگرهای هوانیروز به سمت کردستان حمله ور شدند و بسیاری از مزدوران را از پای درآوردند.
قاسملو که شکست را نزدیک دید درخواست اتش بس کرد که حدود سه ماه بعد اتش بسی موقت برقرار شد.
در سال 59 مجددا اقدامات تجزیه طلبانه آغاز گشت که این بار با هجوم سراسری نیروهای مسلح کار تجزیه طلبان یکسره شد و کردستان به آغوش میهن بازگشت و قاسملو به خارج از کشور گریخت.
در اوایل سال 73 نیز حزب دمکرات اقدامات خود را دوباره شروع کرد که با رشادت سردار رشید ایران سرلشکر شهید احمد کاظمی فرمانده وقت قرارگاه حمزه سید الشهدا شمال غرب و حمله برق آسا به مقر این گروه در کردستان عراق این گروه برای همیشه به تاریخ پیوست.
هم اکنون نیز در شهر واشنگتن و لس انجلس امریکا دفتر دارد و تعداد انها نیز از انگشتان دست فراتر نمی رود.

8.گروه پژاک:
این گروه که چند سالی است از شکم پ ک ک بیرون امده است گهگاهی به حمله به مردم بی دفاع و نیز نیروهای مسلح می پردازد که با برخورد شدید و سنگین سپاه حدود یک ماه است که غیر فعال گردیده است و نیروهای خود را از ایران خارج کرده است و به مرز عراق ترکیه برده است.

9.گروه جندالله(جندالشیطان=جنبش مقاومت بلوچستان)
این گروه به سرکردگی فردی تروریست و خون آشام و بی سواد و آدمکش به نام عبدالمالک ریگی حدود 3 سالی است که در مرز ایران با پاکستان و افغانستان به اعمال جنایتکارانه دست زده است.

شهادت نزدیک به 20 انسان بی گناه در تاسوکی زاهدان
شهادت 10 نفر در دارزین بم
شهادت تعدادی از پرسنل کادر و وظیفه نیروی انتظامی در سراوان
و چند جنایت دیگر

این گروه در مهرماه امسال با برخورد شدید و سنگین و هماهنگ ارتش-سپاه-بسیج-نیزوی انتظامی-وزارت اطلاعات در آستانه فروپاشی کامل قرار گرفته است.
بسیاری از فرماندهان آن در بمباران سنگین مقر گروه در دومگ زاهدان توسط فانتوم های نیروی هوایی کشته و تعدادی دیگر نیز در درگیری زمینی پرسنل سپاه کشته شدند.
از افراد این گروه تعداد اندکی باقیمانده اند که به فضل خدا همگی در آینده نزدیک به دست عدالت سپرده خواهند شد.
این گروه 2 ماهی است که فعالیت خاصی ندارد و تقریبا نابود شده است.
عبدالمالک نیز به گفته شبکه العربیه در منطقه مثل مرزی ایران-پاکستان-افغانستان که در کنترل هیچ یک از سه کشور نیست زندگی می کند و گهگاهی به کویته پاکستان می رود.

10.گروه خلق آذربایجان:
این گروه نیز گرایشاتی تجزیه طلبانه در آذربایجان یعنی سر ایران دارد و به تحریک باکو به لجن پراکنی در رسانه متبوعش می پردازد.این گروه فعالیت خاصی در مرزهای ایران ندارد.

11.گروه تجزیه طلب ترکمن:
این گروه اقداماتی در اوایل انقلاب در ترکمن صحرا و گنبدکاووس داشت که به شدت سرکوب شد.

12.گروه بهایی مسلک پادشاهی ایران:
این گروه در فرودین 87 حسینیه کانون رهپویان وصال شیرا را منفجر و حدود 100 شهید و مجروح بر جای گذاشت .عوامل ان دستگیر شدند وتوسط دادگاه انقلاب درخواست اعدام برای انها شده است که در مرحله صدور رای است:

13.گروه خلق عرب الاحواز:

این گروه خطرناک انگلیسی منش که توسط شیوخ عرب ابوظبی و ریاض تطمیع و تامین مالی می شود سودای جدایی اهواز –ابادان-خرمشهر-شادگان و دشت آزادگان از ایران را دارد که با بی اهمیتی مردم منطقه مواجه شده است.
در سال 1384 سه رشته عملیات تروریستی در اهواز انجام داد که اخبارش از تلویزیون پخش شد.
و حدود 200 نفر را شهید و مجروح کرد.
عوامل آن توسط وزارت اطلاعات دستگیر شدند و با حکم دادگاه انقلاب اهواز اعدام گردیدند.

Advertisements

یک پاسخ

Subscribe to comments with RSS.

  1. چه فرقي داره . يك دوست و هوادار اديبان said, on ژوئیه 13, 2011 at 11:06 ق.ظ.

    اي بابا اينطور كه شما ميگيد همه قلع و قمع شدند پس چرا امنيت نيامده ؟هر دم از اين باغ بري ميرسد ! ميگم شايد ايراد تو اصل كاري باشه كه اينهمه مخالف داره ؟


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: